Zabieg kąpieli leśnej pod naszą opieką to moderowana wyprawa w głąb puszczy. Wbrew pozorom nie jest to kąpiel w wodzie, a specyficzny rodzaj przebywania w lesie. Zabieg jest zwykle bardzo przyjemny i  łatwy, dostosowany do fizycznych możliwości każdego uczestnika. Zwykle dystans do przejścia nie przekroczy trzech kilometrów. Wysiłek fizyczny nie jest żadnym z celów tej przygody. To z czym się spotkasz to głęboki relaks ciała i ducha na każdym poziomie. Zapomnisz o stresie. Poruszysz kreatywność. Spędzisz niezapomniane chwile w komnatach pięciu zmysłów i przypomnisz sobie jak prawidłowo z nich korzystać. Współcześnie posługujemy się głównie wzrokiem i słuchem, nieustannie bombardując je  silnymi elektronicznymi bodźcami. Wyższy poziom tlenu, najczystsze powietrze, zbawienne jony ujemne, czy fitoncydy – naturalne związki chemiczne roślin pobudzą Twój układ odpornościowy, nadwyrężony obecnością spalin, chemicznych środków, które zdominowały miejskie środowisko.
Zbliżysz się do Natury w nowy, niepraktykowany dotąd sposób. Staniesz się łowcą. Będziesz łowić chwile pełne zachwytu.
Zabierzemy Cię w relaksacyjną podróż, do miejsc, z których ludzkość korzysta od tysięcy lat.
Juliusz Ejsmond pisał o “kąpieli leśnej duszy” i do takiej kąpieli chcemy Cię zaprosić, kierując Twoją uwagę na chwilę, która właśnie trwa.

To co powinieneś mieć ze sobą to:
– Wygodne ubranie dostosowane do warunków pogodowych.
– Mały plecak (włożysz do niego parę gadżetów, które wręczymy Ci przed zabiegiem, takie jak litr wody, czy malutki hamak
– Chęć przeżycia przygody.
– Ważne! Nie bierz ze sobą telefonu, aparatu, ani innych sprzętów elektronicznych, chyba, że od nich zależy Twoje zdrowie.